kompleksowe usługi
w zakresie kostki brukowej
kompleksowe usługi
w zakresie kostki brukowej
kompleksowe usługi
w zakresie kostki brukowej
Czysta kostka
Nowoczesna technologia ALS użyta do produkcji kostki brukowej to recepta na piękną i czystą nawierzchnię na tarasie, podjeździe, ogrodowych ścieżkach. Nawierzchnię, którą będzie można utrzymać w czystości tak łatwo, jak... domową podłogę.
Nowoczesna technologia ALS użyta do produkcji kostki brukowej to recepta na piękną i czystą nawierzchnię na tarasie, podjeździe, ogrodowych ścieżkach. Nawierzchnię, którą będzie można utrzymać w czystości tak łatwo, jak... domową podłogę.

Nawierzchnia wokół domu, podobnie jak ogród, który ją otacza, aby mogła na długo pozostać świeża i efektowna, wymaga pielęgnacji. Ścieżki i tarasy na zewnątrz zachowują się podobnie jak podłoga w domu, czasem trzeba je po prostu umyć. Jak często należy to robić, zależy głównie od stopnia nasiąkliwości nawierzchni i tego, jak bardzo jest ona podatna na trwałe zabrudzenia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Przezorny inwestor już na etapie wyboru materiału na nawierzchnię bierze pod uwagę sposób i intensywność jej użytkowania, a co za tym idzie również możliwość wystąpienia zabrudzeń. Jednym ze sposobów ochrony i zabezpieczania kostki brukowej jest impregnacja. Trzeba jednak pamiętać, że taki zabieg zabezpiecza nawierzchnię tylko czasowo, ponieważ impregnat jest sukcesywnie wymywany i wypłukiwany z kostki.
Alternatywą na tę bolączkę, a jednocześnie nowością technologiczną w skali europejskiej, są kostki trwale impregnowane już na etapie produkcji. W efekcie powstaje materiał perfekcyjnie zabezpieczony przed wilgocią i uciążliwymi zabrudzeniami, umożliwiający łatwe utrzymanie go w czystości.

Nawierzchnia bez skazy

Technologia, która to umożliwia, to ALS, czyli Anti Liquid System zastosowany przy produkcji szlachetnych kostek brukowych Libet Decco. Pozwala ona uszczelnić kostki brukowe od wewnątrz już w procesie produkcji. Zabezpiecza je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – ogranicza przepływ płynów wewnątrz kostki, a dzięki temu zmniejsza do minimum powstawanie plam, wykwitów i zazielenień. Dzięki temu nawierzchnię chronioną systemem ALS łatwiej utrzymać w czystości zachowując jej oryginalny kolor.

- Nasza innowacja polega na tym, że w procesie produkcyjnym kostki brukowej dodajemy w odpowiednim
stężeniu specjalny środek uszlachetniający beton, który nadaje kostkom odpowiednie własności fizyko- chemiczne - mówi Maciej Pańczyk, menedżer produktu w firmie Libet. - Substancja jest podawana bezpośrednio do urządzeń wytwarzających mieszankę betonową. W efekcie umożliwił on czterokrotne zmniejszenie nasiąkliwości powierzchni kostki. To technologia wyrafinowana, ale i bardziej efektywna i skuteczna. Procesowi zabezpieczania poddawana jest tylko wierzchnia warstwa, najbardziej narażona na zabrudzenia i negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

Nie taki grill straszny

Impregnowane kostki nie różnią się z zewnątrz niczym od tych produkowanych metodą tradycyjną. Efekt technologii ALS można stwierdzić dopiero po umieszczeniu na wierzchu kropli płynu. W kostce standardowej, wsiąknie on po 2-3 sekundach. W przypadku kostki z ALS, kropla utrzyma się na powierzchni aż do całkowitego wyschnięcia. To bardzo istotne, jeśli mamy do czynienia z plamami oleju, keczupu itd. Dzięki impregnacji zabrudzenie bez trudu będzie można usunąć. Wystarczy je po prostu... zetrzeć.
W wyniku czterokrotnego zmniejszenia nasiąkliwości jakie uzyskuje powierzchnia kostki możliwe jest także znaczne ograniczenie powstawania na nawierzchni osadów wapiennych - tzw. wykwitów oraz zazielenień spowodowanych przez grzyby i mchy. Z pewnością ogromną zaletą produktów zabezpieczanych na etapie procesu produkcji jest ich większa odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak mróz czy kwaśne deszcze oraz na sole odladzające. A wszystko bez konieczności mało skutecznego i najczęściej nietrwałego impregnowania zewnętrznego.

Jedyna taka metoda

ALS jest technologią unikatową w skali europejskiej. Wiedza i kompetencje fachowców pozwoliły stworzyć rozwiązanie wyjątkowe. Zastosowane związki chemiczne – różne od używanych dotychczas na rynku - pozwoliły nie tylko na pełną skuteczność działania, ale również zapewniły niespotykaną dotychczas trwałość zabezpieczenia kostki, bowiem użyty środek nie ulega z czasem wypłukaniu. Pozostaje więc tylko cieszyć się urodą pięknego podjazdu i ogrodowych ścieżek. A utrzymanie czystości będzie proste jak dbanie o domową podłogę.
Strona głównaOfertaGaleriaTechnologiaPoradyKontakt
Wszelkie materiały znajdujące się w Witrynie stanowią własność firmy
Markub, kopiowanie lub powielanie jest zabronione.
© MARKUB 2011